DİYABETE EN İYİ ÖNLEM | ALKALİ iYONiZE SU

Diyabete en etkili çözüm : Alkali İyonize Su

Diyabete en etkili çözüm : Alkali İyonize Su

Diyabet

Yetişkin hastalığı olan diyabet, insüline bağımlı olmayan diyabet ( Tip-II) olarak adlandırılır. Aşağıda bu hastalığın Amerikan Tıp Kurumuna ait “Aile Tıp Rehberi”ndeki tanımı yer almaktadır.

Diyabetin bir türü olan insüline bağımlı olmayan diyabet; pankreastaki hücrelerin vücut için yeterli insülin üretmemesi nedeniyle olur ve genellikle 40 yaşının üstündeki kişileri etkiler. Bu tür diyabet rahatsızlığı olan kişiler genellikle çok fazla yerler ve oldukça kiloludurlar.

Onların aşırı yemesi kanlarında aşırı glikoz olmasına sebep olur ve pankreas ise bu glikoz miktarı ile örtüşebilecek miktarda insülin üretemez. Yanısıra, soya çekim de bu tür diyabetteki önemli bir faktördür. Neredeyse her üç vakadan birinde hastalığın nedeni o kişinin aile soy geçmişinde bu rahatsızlığın olmasıdır.
Yaş ise bir diğer faktördür. Zira pankreasın verimliliği yaşa bağlı olarak azalmaya başlar. Pankreas vücuttaki en yüksek pH değerine sahip vücut sıvısını üretir. Pankreas suyu pH 8,8 değerindedir ve çok yüksek alkali özelliğe sahiptir.
Vücudumuzdaki kalsiyum iyonlarının azalması insülin hormonunun üretilme işlemini azalmasına ve kanın asidik duruma gelmesine neden olur. Asidik atıklar nedeniyle tıkanan kan damarları, fazla protein üretilmesine sebep olarak pankreasın insülin üretme işlevini engeller. Alkali su, içerdiği kalsiyum iyonları ile aşırı protein oluşumunu engelleyerek bu durumun düzelmesine yardımcı olur.

Hızlı Menü : Alkali Yaşam Kategorisi Ana Sayfa

You may also like...