Alkali Su iyonizeri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Alkali Su iyonizeri alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1.Üretim Yeri
Japonya ve Kore üretimi olması 1.derece önemlidir.Bu ülkeler Alkali su iyonizerlerinin üretimini belirli şartlara bağlayıp medikal cihaz olarak üretimlerine izin vermektedir.
Bu cihazların içinde kullanılan teknoloji donanım ve malzemeler çok özeldir. Suyu elektroliz etmek için kullanılan Titanyum ve Platin kaplama plakaların %99.9 Saflıkta olması şarttır. Aksi halde çalışma esnasında plakalar erir ve suya ağır metal bırakır.
Uzak doğu Çin ,Tayvan,Singapur gibi ülkelerde devlet kontrol şartı olmadığı için son derece değerli bu metal olan bu plakalar değişik metal ve saflık oranı düşük ucuz malzemeler ile üretilmektedir.
Bu şekilde üretilen Alkali su iyonizerleri ucuz ancak sağlık açısından son derece riskli cihazlardır.
Bu alkali su iyonizerlerinin içinde bulunan plakalar zaman içinde eriyerek hem tehlike teşkil eder hemde çalışmaz hale gelir.
2.Plaka Sayısı
Başta Kanser olmak üzere adı farklı sebebi aynı 50 den fazla hastalığa yol açan, Asidoz etkisini yok eden ve hastanelerde tedavi cihazı olarak kullanılan bu cihazların içindeki plakalar ve sayıları son derece önemlidir.
İşlem sırasında suya verilen akım ne kadar artarsa pH derecesi Orp değeri oksijen miktarı elektronlar o derece artar ve daha güçlü su oluşur. Bu güç plakaların üzerine yoğun baskı oluşturur ve plakaları zorlayan en temel problem budur.
Plaka sayısı ve buna bağlı plaka yüzey alanı ne kadar fazla olursa plakaların üzerindeki yük azalır cihazın ömrü artar su kalitesi ve performansı stabil kalır.
3.Teknoloji
Alkali su iyonizerleri sudaki mineralleri işleyip vücuda yararlı getirme işlemini yaparken plakaların üzerinde yoğun mineral birikimi olur.
Otomatik tanı sistemine sahip 4.nesil iyonizerlerden olması makina performansını doğrudan etkiler .
4.Filtre
Alkali su iyonizerleri suyu işlemeden önce mutlaka sudaki zararlı maddeleri filtre ederler. Bu filtreler 2 adet olmalıdır.1.filtre önleme amacı 2.filtre sigorta vazifesi görür ve içlerindeki katman sayısı miktarı biyolojik ve ağır metal önleme açısından son derece önemlidir.
5.Garanti Süresi
Alkali su iyonizerlerinin içinde kullanılan teknoloji ve kıymetli metal yüzünden son derece değerli cihazlardır ve uzun süreler kullanılacak şekilde üretilmişlerdir.

En az 5 Yıl Garantili cihazların tercih edilmesi gerekir.

Alkali su iyonizeri alırken almayı düşündüğünüz cihazın Türkiye de kaç yıldır satışta olduğunu, Cihazı aldıktan sonra yetkili servisler tarafından bulunduğunuz İlin Şebeke suyuna göre Kalibre edilmesi ve kurulması için ücretsiz hizmetin sağlanıp sağlanmadığını. satın almak için kullanacağınız alışveriş platformalarındaki müşteri görüşlerini kontrol etmeyi sakın gözden kaçırmayın.

You may also like...