Antioksidan | Alkali Su | Alkali Yaşam | Alkali iyonize Su | Alkali Su iyonizeri | Beta Alkali Yaşam
11 May 2013

pH Antioksidan ORP Detoks Hidrasyon Serbest Radikal

Antioksidan Nedir?

 antioksidan-suAntioksidan Oksijen, güneş ışını veya herhangi diğer bir kaynağın zararlı etkilerini azaltabilen maddedir.

Soluduğumuz oksijen; bazı durumlarda serbest radikaller denilen, hücrelere zarar verebilen, kanser ve kalp-damar hastalıklarına neden olan toksik (zehirli) ögeler oluşturur.

Yaşamın sağlıklı bir şekilde sürmesi için bu maddelerle savaşılması gerekir. İşte Antioksidanlar vücuttaki oksidasyonu önleyerek, serbest radikallerin oluşumunu engeller veya zararlı etkilerini azaltır.

antioksidan

Vücut, kendi bünyesinde ürettiği bazı enzimlerle bu savaşı kazanmaya çalışır. Superoksit dismutaz, glutatyon peroksidaz ve bazı lipit peroksitler bunların en önemlileridir.

Ancak, bu enzimler belirli bir yaştan sonra yeterli olmamaya başlar. İşte bu noktada, birçok besinin bileşiminde yer alan ve özellik gösteren vitamin ve mineraller yeterince alınmalıdır.

[yukarı]
Antioksidan için 5 yorum
  1. […] Diğer su çeşitlerine göre daha fazla oksijen içerir. Negatif ORP değeri ile güçlü antioksidan etkiye sahiptir. Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller. […]

Yorumlar kapandı.


[yukarı]

Kanuni Not : Sitemizdeki Yazılar Genel Bilgi Amaçlıdır. Alkali İyonize Su Cihazlarının Sağlıklı İnsanlar İçin Güvenilir ve Yararlı Olduğu Dünya Sağlık Örgütü'nün de Aralarında Bulunduğu Uluslararası Kuruluşlar ve Bilim Adamları Tarafından Onaylanmıştır. Birçok Ülkede Medikal Cihaz Statüsünde Kullanılmaktadır. Beta Alkali Yaşam Ltd. Şti. Hastalık Sonrasında ve Kişiye Özel Durumlarda Hekim Görüşüne Başvurmanızı Önerir. Sitemizi Kullananlar Beta Alkali Yaşam Ltd. Şti.'ni Sorumlu Tutmayacaklarını Peşinen Kabul Ederler.