SERBEST RADİKAL

Beta Alkali Yaşam tarafından tarihinde yayınlandı

Alkali iyonize su antioksidandır.

pH Antioksidan ORP Detoks Hidrasyon Serbest Radikal

Vücudumuzda kanser ve kalp gibi hastalıklar için bir savaş veriyoruz. Kontrol edilmesi gereken düşmanlardan biri de serbest radikaller. Serbest radikaller somatik hücrelere ve bağışıklık sistemine saldıran moleküllerdir. Antioksidanlar da bu serbest radikallerin etkilerini nötralize eden, kanser, kalp hastalıkları ve erken yaşlanmaya neden olacabilecek zincir reaksiyonlarını engelleyen moleküllerdir.

Oksidasyona neden olan serbest radikaller temel olarak oksijen kaynaklı metabolitler, (süperoksit anyonları O2-, hidrojen peroksit H2O2, hidroksil radikali OH0) hipoklorik asit, kloraminmler, azot dioksit, ozon ve lipit peroksitlerdir. Bunlar organizmalar tarafından hücre içinde mitokandriyal solunum zincirinde, ya da hücre dışında, özellikle de fagositler tarafından oluşturulur.

Serbest radikal oluşumuna sigara, hebisit ve pestisitler, çözücüler, petrokimya ürünleri, ilaçlar, güneş ışınları, X-ışınları, hatta yiyeceklerde bulunana bazı bileşikler neden our. Hatta ve hatta egzesizler de oksijen kullanımındaki artışla beraber serbest radikal oluşumuna neden olur.
Hızlı Menü : Alkali Yaşam Kategorisi Ana Sayfa


2 yorum

Detoks Nedir? Detoks alkali su, detoks alkali su iyonizeri, detoks Beta Alkali Yaşam · 15/05/2013 06:28 tarihinde

[…] pH Antioksidan ORP Detoks Hidrasyon Serbest Radikal […]

Alkali İyonize Suyun Faydaları - Alkali | Alkali Su | Alkali Yaşam | Alkali İyonize Su | Beta Alkali Yaşam · 17/05/2013 15:47 tarihinde

[…] yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal“leri temizler. Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek […]

Yorumlar kapatıldı.

0

Your Cart