ORP (Oxidation Reduction Potantial)

pH Antioksidan ORP Detoks Hidrasyon Serbest Radikal

ORP nedir ve Alkali Su İyonizerinin ORP Etkisi

ORP, Oxidation Reduction Potential tanımının baş harflerinden oluşmuş bir kısaltmadır. Anlamı; oksidasyon indirgeme potansiyelidir. Bir çözeltinin oksitlendirme veya indirgeme gücünü milivolt (mV) değeri olarak belirleyici bir ölçümdür.Redoks potansiyeli olarakta adlandırılır.

ORP ölçümü suyun kalitesini belirler. Ölçüm sonucu pozitif bir değer çıkmışsa bu suyun oksidasyon yani paslandırma ve bozucu/çürütücü etkilerinin olduğunu, negatif bir değer çıkmışsa bu suyun paslanmayı engelleyici özellikte yani antioksidan güce sahip olduğunu gösterir.
Oksidasyona iki atom arasındaki elektronların değişimi yol açar. Bu süreçte bir elektron kaybeden atoma oksitlenmiş (yükseltgenmiş), bir elektron kazanmış diğer atoma ise indirgenmiş denir. Bir demir parçası üzeride oluşmuş pas, rengi kahverengiye dönüşen bir elma dilimi günlük yaşantımızda sıklıkla görebileceğimiz basit bir iki oksitlenme örneğidir. Bu durumun vücudumuz içinde olması ise birçok değişik hastalığa neden olur.

SU İYONİZERİNİN ORP ETKİLERİ
  • ORP sistemimiz, vücut hücrelerini daha sağlıklı yapan ve deri hücrelerini yenileyen indirgeyici su üretir.
  • İndirgeyici suyumuz vücuttaki aktif oksijeninin giderilmesine ve yaşlanmanın, kanserin, diyabetin ve diğer hastalıkların önlenmesine yardımcı olur.
  • Bizim su sistemimiz birçok mineral çeşidini besler, bu nedenle de sadece enzim etkilerini aktif hale getirmekle kalmaz aynı zamanda vücuttaki özdengeyide korur.
  • Altıgen yapılı su hücrelere kolaylıkla girer, vücudunuzdaki hücrelerinin her bir köşesini temizler, bu nedenle sizi dış çevreye karşı korur.

You may also like...