Hidrasyon

pH Antioksidan ORP Detoks Hidrasyon Serbest Radikal

Hidrasyon Nedir?

“Hasta değilsiniz, susuzsunuz… vücudun sıvı kaybını ilaçlarla tedavi etmeyin” Dr. F. Batmanghelidj.

Hidrasyon kısaca su moleküllerinin içerisinde çözünen maddenin moleküllerini sarması durumudur.  Vücudunuzun 2/3 si sudur ve vücudun su kaybı birçok ana sağlık problemine neden olur. Vücuttaki su kaybının bazı etkileri şunlardır:

Düşük enerji, migren, tip-II diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, kabızlık, bel ve sırt ağrıları, artrit, kilo alma…
Bu nedenle, vücudun su ihtiyacını doğru şekilde karşılamak iyi bir sağlık ve zindelik için kritik öneme sahiptir. Bir Beta Su iyonizeri suyunuzu önce filtreler ve ardından iyonize ederek suyun moleküler kümesini indirger.
Sonuç; lezzetli ve yumuşak içimli alkali sudur. İndirgenmiş moleküler kümesi nedeniyle diğer su çeşitlerine göre hücrelerin içine 10 katına kadar fazla su girişi (hidrasyon) sağlar.

alkalisu

Sağlıklı yetişkinler üzerinde yapılan çalışmalar, vücut ağırlığının yalnızca ortalama %2’sinin dehidrasyonla kaybının, konsantrasyon ve dikkat gibi belirli algılama fonksiyonlarını değiştirebildiğini ayrıca yorgunluk hali yarattığını gösteriyor. 70 kilogram ağırlığındaki bir erkeğin vücut su içeriğinin % 2 azalması 1.4 litre su kaybına denk geliyor. Bu miktardaki su kaybının, kişinin 25 santigrat derece ve % 40 hava nemliliği ortamında 2 saat koşma sırasında yitirdiği su kadar olduğunu da vurgulamamız gerekiyor.

Hidrasyon bebekler için de çok önemlidir. Bebeklerinin neden ağladıklarını anlayamayan ebeveynler bebeğin önce acıktığını değil susadığını düşünmeliler. Çünkü bebekler yetişkinlere oranla sıcak havalarda, ateşleri varken ya da ishal olduklarında veya kustuklarında daha hızlıca dehidrasyona uğrarlar.

You may also like...